Hakkımızda

“Riding is a Way of Thinking”

OMM, Türkiye’de motosiklet sürücülerinin trafik kazalarına karışma oranını azaltmayı hedefleyen ve kar amacı gütmeyen bir dernektir.

OMM Riders, Türkiye’de yaşayan veya ülkemizi ziyaret eden tüm motosikletçiler için bir Motosikletçilik Faaliyetleri Merkezi olarak Mart 1998’de İstanbul’da kuruldu.

One More Mile, sürüşün de varacağınız yer kadar önemli olduğu inancını taşımaktadır: sürüş mükemmelliği, yeni yerler görmenin verdiği bilgelik ve deneyimlerin cömertçe paylaşılması OMM faaliyetlerinin arkasında yatan temel hedeflerdir.

OMM faaliyetleri tüm Kulüplere, Kuruluşlara, Gruplara ve bireysel sürücülere açıktır. OMM tarafından üretilen ve sahip olunan tüm materyaller orijinal kaynağa bir link verilerek, herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir.

OMM Derneği’nin yasal ve destekleyici üyeleri, yapılan faaliyetleri destekleyerek ve OMM etkinliklerini yöneterek zamanlarını, becerilerini ve kaynaklarını siz değerli sürücülere sunmaktadırlar.

ARA Advanced Riding Academy
“Sürüş bir düşünce biçimidir” anlayışının benimsendiği internet grubu.

Üstün bir yol sürüşü için OMM, Polis Motorlu Araç Kontrolü olarak bilinen ve ‘Motosiklet Kılavuzunda’ açıklanan, Peel Training Centre (İngiltere) tarafından İngiliz Polis Teşkilatı için geliştirilen “sistemi” baştan beri onaylamaktadır. OMM, 2005 yılından beri “Institute of Advanced Motorists” (İngiltere) tarafından yürütülen İleri Sürüş Testini 2002 yılında hayata geçirdi.

OMM, İngilizce’nin konuşulduğu ülkelerin dışında ilk olarak IAM üyeliğine kabul edilen kuruluş olmuştur. Aynı yıl OMM düzenli olarak sürüşler düzenleyerek kazanılan tecrübelerin paylaşılması için bir ortam sağlamak adına (ücretsiz olarak kayıt olunabilen) ARA mail grubunu açtı. OMM ve Türkiye’de bulunan çok sayıdaki Grup tarafından desteklenen ARA, motosiklet ehliyetini aldıktan sonra sürüş becerilerini arttırmak isteyenler için uluslararası standartlarda hazırlanmış olan açık bir bilgi paylaşım platformudur.

OMM Sürüşleri. Geçmişin tam kalbine yapılan yolculuk.
OMM her yıl hem iyi bir sürüş keyfi sunan hem de tarih ve sanatla iç içe olma fırsatı tanıyan turlar düzenlemektedir. OMM ve ARA sürücüleri, yola çıkmaya niyetli diğer motosikletçilere yardımcı olmak amacıyla Türkiye genelinde binlerce kilometre yol kat ederek edindikleri izlenimleri ve önerileri OMM’nin web sitesinde paylaşmaktadırlar. OMM’nin kurucularından biri şunu yazmıştır: “Modern Türkiye Cumhuriyeti medeniyetler mozaiğinin sadece en son halkasıdır. Bu topraklar antik çağlardan gelen pek çok kültürü içinde barındırmaktadır.

Hititler, Frigyalılar, Urartular, Likyalılar, Lidyalılar, İyonyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar, hepsi ama hepsi Türkiye’nin geçmişinde ve insanlarının kültüründe son derece önemli bir yer tutar. OMM ise motosiklet tutkusunu tarihle birleştirerek Anadolu medeniyetlerinin beşiği olan topraklara düzenlediği seyahatlerle kendimiz hakkında daha fazla şey öğrenmemizi sağlamaktadır. Biz kendimiz tarih olmadan önce gelecekteki sürücülerin bizim geçtiğimiz yollardan geçebilmesini sağlamak adına kendi geçmişimiz hakkında sahip olduğumuz bilgileri daha da derinleştireceğiz”.

OMM Web Sitesi, tüm dostlar ve sürücüler için bir buluşma noktası.
Internet sitemiz, farklı şehirlerde yapılacak olan etkinliklerin duyurularıyla her ay güncellenmektedir. Sitede ileri sürüş teknikleri hakkında bilgiler bulunmakta, eski ve yeni OMM Bültenlerine ulaşılabilmekte, grup ve üyeleri tanıtılmakta ve Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki sürüşler için öneriler bulunmaktadır.

OMM Bülteni, sürüşle ilgili bilgiler vermeyi amaçlar.
Aralık 1999’dan beri düzenli olarak yayımlanan aylık OMM Bülteni gruptaki tüm arkadaşların gelişmelerden haberdar olmasını sağlamak amacıyla hazırlanan bir yayımdır. İlk başlarda sürüşler ve atölye çalışmaları hakkında bilgi veren bir haberleşme aracı olarak hayata geçen OMM bülteni zamanla motor sporu hakkında da bilgi veren ve bunun yanı sıra sahip olduğumuz değerleri ve ruhu yansıtmaya yarayan bir araç halini almıştır. Bu bizim tüm okuyucularımızın katkılarıyla ulaşmak istediğimiz bir hedeftir.

OMM Uluslararası Bürosu
Grup, e-posta aracılığıyla irtibata geçerek sürücülere bilgi, yardım ve destek sağlamaktadır. OMM, uluslararası Motosikletçilik camiasındaki büyük Kulüpler, Gruplar ve Organizasyonlar ile irtibat halindedir.

OMM’YE KATILIN

Çabanız ve katkınızla faaliyetlerimizi destekleyebilirsiniz.
Türkiye’de yaşayan motosiklet sürücülerinin OMM Derneği’ne resmi olarak nasıl katılacaklarını bilmek ilgilerini çekebilir. Hem kendi yaşamlarında hem de yolda daima ahlaklı bir biçimde hareket etme gayesi içinde olan tüm gönlü zengin arkadaşları ve usta sürücüleri bekliyoruz. OMM düşüncesi hoşunuza gittiyse ve Motosiklet ile ilgilenenlerin oluşturduğu bu camiaya katkıda bulunmak ve bu camiayı tanıtmak için zaman ve kaynaklarınızı kullanmaya hazırsanız, OMM’ye katılmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken (OMM’nin Başkanı olan) Mustafa Ateşel’e bir e-posta göndermek; ardından size gerekli tüm bilgiler verilecek ve bir sonraki toplantımıza davet edileceksiniz.

OMM atölye çalışmalarından birine katılarak OMM Destekleyicileri grubuna da üye olmanız mümkündür.

Legal Member of OMM Ass. (Updated November 2017)

OMM Derneği Üyeleri (Güncelleme Kasım 2017)

Nr Name / Adı Surname / Soyadı City / Şehir
1 Ahmet MURATOĞLU İstanbul
2 Ali Burçin GÜNERİ İstanbul
3 Ali CİNKARA İstanbul
4 Ali GÜLTEKİN İstanbul
5 Aras HIZ İstanbul
6 Asım Agah AKKAYA İstanbul
7 Atilla ÖZKOÇ Ankara
8 Aydın URAL İstanbul
9 Aylin ÖZTÜRK İstanbul
10 Aytek Cemil ŞAHİN İstanbul
11 Barış AKIN İstanbul
12 Bekir ERONAT İzmir
13 Birkan ERTÖRER Muğla
14 Çağatay ÖZDEMİR İstanbul
15 Cem ERTÜRK İstanbul
16 Cemal Çetin YILDIRIM İstanbul
17 Cenk TÜZÜN İstanbul
18 Coşkun MUTLU İstanbul
19 Cüneyt Can SEVENGİL İstanbul
20 Deniz DALKILIÇ İstanbul
21 Devrim PEKTAŞ İstanbul
22 Devrim SAYIN İstanbul
23 Emrah Kaan AYDIN İstanbul
24 Ergin ÖZCAN İstanbul
25 Eriş DOĞAN İstanbul
26 Ertan ÖCAL İstanbul
27 Faruk TÜRKMEN İstanbul
28 Fatih ALTUNKAYNAK İstanbul
29 Furkan Deniz BIYIKOĞLU İstanbul
30 Gökhan GÜLBİZ İstanbul
31 Gökhan GÜNGÖR İstanbul
32 Güney Nihat GEDİK Adana
33 Halil Uğur ERTEKİN İstanbul
35 Haluk TEMEL İstanbul
36 Hamdi Yiğit GÜLER İstanbul
37 Hamit ABBASOĞLU İstanbul
38 Hasan ÇAKMAK Ankara
39 Hasan Gürkan BIYIKLI İzmir
40 İhsan ERGEN İstanbul
41 Jon TAYLOR Londra
42 Kanat KALE İstanbul
43 Kemal ODABAŞ Adana
44 Kıvanç EROL İzmir
45 Levent AĞAOGLU İstanbul
46 Medet ŞİR İstanbul
47 Mehmet UZEL İstanbul
48 Mert VOLKAN İstanbul
49 Mithat KILIÇ İstanbul
50 Murat KAYA İstanbul
51 Murat KORKMAZ İstanbul
52 Mustafa DAŞGIN İstanbul
53 Okan ERKMEN İstanbul
54 Onur ÇAKI İstanbul
55 Osman DARCAN İstanbul
56 Osman Levent SIĞIRCI İstanbul
57 Ömer ÖZGÜL Ankara
58 Önder DİŞLİ İstanbul
59 Öner GÖKMEN Edirne
60 Özer KURTULUŞ İstanbul
61 Özgür YAŞAR İstanbul
62 Paolo VOLPARA Muğla
63 Sadun ŞANAL İstanbul
64 Şafak ŞEBER İstanbul
65 Şahin Naci ŞAİR İstanbul
66 Selin EROL İstanbul
67 Serdar AKKOR İzmir
68 Soner BÜYÜKKINACI İstanbul
69 Suna ATEŞEL İstanbul
70 Tayfun Mustafa ATAŞEL İstanbul
71 Timur YURTSEVEN İstanbul
72 Tolga YILMAZOK İstanbul
73 Tuğçe AKBAYAR İstanbul
74 Tümer YELKEN İstanbul
75 Yakup UÇAR İstanbul
76 Zafer ÖZDEMİR İstanbul
77 Zafer BEYSÜNGÜ İstanbul
78 Zeynep BARUTÇU İstanbul

Dernek tüzüğünü incelemek için tıklayın.

OMM Derneği Yönetim Kurulu (02.2018 – 02.2020)

Asil Üyeler

Güncel OMM – IAM ARA National Register’a ulaşmak için tıklayınız.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2020 OMM - One More Mile Riders Riding is a Way of Thinking

Log in with your credentials

Forgot your details?