adaclogo

ADAC - Allgemeiner Deutscher Automobil-Club

Bu sayfada ADAC – Allgemeiner Deutscher Automobil-Club hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz

ADAC – ALLGEMEINE DEUTSCHE AUTOMOBIL CLUB

ADAC 1903 yılında Motosiklet Sürücüler Birliği olarak kurulmuştur. Sonra 1911 yılında bugünkü durumuna kavuşarak Almanya Otomobil Klubü olarak faaliyetlerine başlamıştır. ADAC misyon olarak ticari bir kuruluş olmayı hedeflememiş, sürücülerin ihtiyaçlarına göre eğitim ve çeşitli hizmetler veren bir dernek olarak faaliyetlerini sürdürmeyi hedeflemiştir. Yol yardımından, teknik bilgi paylaşımına ve araçların çarpışma testlerine kadar çok geniş bir yelpazede çalışmalar yürütmektedir.

ADAC’ın günümüzde 20 milyon üyesi bulunmaktadır. Bunlardan 2,6 Milyon üye motosiklet sürücüsüdür. ADAC bu yönüyle dünyanın motosiklet sürücülerine eğitim ve destek veren en büyük derneğidir.

Motosiklet sürücülerine eğitimin yanı sıra kullanılan ekipman ve kıyafetler hakkında bilgiler vermekte ve koruyucu ekipmanları test ederek çeşitli medya kanallarıyla topluma duyurmaktadır. Almanya Trafik Bakanlığı’yla ortak çalışmalar yürüterek yolları iyileştirmeye yönelik tavsiye ve önerilerde bulunmaktadır. Birkaç çarpıcı örnek vermek gerekirse; virajlarda kullanılan yönlendirici trafik levhalarının metal yerine plastik olarak değiştirilmesini sağlamıştır. Bu sayede virajdan çıkan sürücülerin hayati tehlikesi büyük ölçüde azalmıştır. Yine yollardaki metal çubuk bariyer yerine bunların levha ile kapatılması sonucunda olası kazalardaki sakatlık ve ölüm risklerini ortadan kaldırmıştır.

Ayrıca motosiklet sürücülerinin güvenli sürüş yapabilmeleri için çeşitli eğitim programları sunmaktadır. ADAC motosiklet sürücülerine temel güvenli sürüş – motosiklet hakimiyet eğitimleri vermektedir. Biz OMM olarak ADAC’ın temel güvenli sürüş etkinliğini, OMM ARA Control etkinliği adı altında hiçbir değişikliğe uğratmadan uygulamaktayız. ADAC eğitim kapsamında 8 ve 12 kişilik olarak iki farklı grup uygulaması yapmaktadır. OMM, ADAC’ın üst seviye formatını uygulayarak maksimum 8 katılımcıyla kontrol etkinliği gerçekleştirmektedir.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024 OMM - One More Mile Riders Riding is a Way of Thinking

Log in with your credentials

Forgot your details?