ARA Etkinlik Programı

OMM – ARA Sistemi aşağıdaki İleri Sürüş ve Yol Güvenliği bilgi paylaşımı ve etkinliklerinden oluşmaktadır.

1) OMM – ARA Teori

İleri ve Güvenli Sürüş konusunun ana hatları ve prensipleri işlenmektedir. Sürüş gerektirmeyen bu seminer sisteme giriş için çok faydalı bir ilk adımdır.

 

Süre: Yaklaşık 5 saat süren bir seminerdir. Sürüş gerektirmez.

Ön Yeterlilik: Motosiklet kullanan ve kullanmayan herkese açıktır.

Gözlemciler: OMM–ARA sertifikalı kişiler.

İçerik: İyi Sürüş İçin Zihinsel Hazırlık, Pasif Güvenlik, Planlama, TATKU, Görüş, Yol Tutuşu, Viraj Alma, Frenleme, Sollama, Şehir Sürüşü.

2) OMM – ARA CONTROL

Motosiklet hakimiyeti ve acil durum manevralarını içeren bir etkinliktir. İleri Sürüş Tekniklerini öğrenmek için gerekli temel beceriler trafiğe kapalı alanda uygulanır. Motosiklete başlangıç için yeterli değildir.

Süre: Trafiğe kapalı alanda 8 saat süren bir etkinliktir.

Ön Yeterlilik: Geçerli Motosiklet ehliyeti, kullanılır durumda motosiklet, geçerli araç sigortası. Min: 1500 km sürüş tecrübesi. ARA Teori seminerine katılmış olmanız tavsiye edilir.

Görevliler: OMM – ARA ADAC sertifikalı Control gözlemcileri

İçerik: Günlük ve haftalık motor kontrolü, yavaş sürüş teknikleri, yönlendirme ve engelden kaçış, frenleme ve acil durum frenlemesi ve viraj alma.

3) OMM – ARA ROADCRAFT

Deneyimlerini ve bilgilerini sizlerle gönüllüce paylaşan IAM–ARA Observer ve Advisor eşliğinde yapılan günübirlik sürüş aktivitesidir. ARA Yol ve IAM sınavlarına hazırlık amacıyla yapılan bu sürüşlere katılmak için en az ARA Control etkinliğine katılmış olmak gereklidir. Herhangi bir belge verilmemekle beraber, eğer sürücü daha önce ARA Yol’a katılmış ve bir derecesi varsa IAM Gözlemcileri tarafından OMM – ARA Derecesi yeniden değerlendirilebilmektedir.

Süre: 1 Gün

Ön Yeterlilik: OMM – ARA Control etkinliğini “Geçti” derecesi ile tamamlamış olmak

Görevliler: IAM – ARA Observer ve Advisor sürücüler

İçerik: Sistem, Bilgi Alış-Veriş ve Kullanımı, Planlama, Görüş ve Güvenlik için yolda konumlanma, Viraj Değerlendirme ve Konumlanma, Hız, Vites Kullanımı, Manevra, Sollama, Frenleme.

4) OMM – ARA ROAD

OMM–ARA Road, IAM-ARA Observer veya Senior Observer sürücülerle birlikte yapılan bir sürüş etkinliğidir. Etkinliğin ana amacı; bilgi toplama, ayıklama ve değerlendirme, öngörü ve uygulamayı içeren, sistemi her türlü yol koşulunda kullanmayı sağlamaktır. Güvenli ve İleri sürüş Teknikleri uygulamalı olarak yapılmaktadır. OMM sürücüleri  tarafından daha önce tespit edilmiş ve günlük 300 km’yi geçmeyen parkurlarda gözlemli sürüşler halinde yapılmaktadır. Katılımcıların gözlemcilerin önünde gittiği veya takip ettiği kısa sürüşlerin ardından yapılan kısa açıklamalarla sürüş teknikleri paylaşımı yapılmaktadır.

Süre: 2 Gün

Ön Yeterlilik: OMM – ARA Control etkinliğini “Geçti” derecesi ile tamamlamış olmak

Görevliler: IAM Gözlemcileri

İçerik: Sistem, Bilgi Alış–Veriş ve Kullanımı, Planlama, Görüş ve Güvenlik için yolda konumlanma, Viraj Değerlendirme ve Konumlanma, Hız, Vites Kullanımı, Manevra, Sollama, Frenleme.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024 OMM - One More Mile Riders Riding is a Way of Thinking

Log in with your credentials

Forgot your details?