Hakkımızda

“Riding is a Way of Thinking”

OMM, Türkiye’de motosiklet sürücülerinin trafik kazalarına karışma oranını azaltmayı hedefleyen ve kar amacı gütmeyen bir dernektir.

OMM Riders, Türkiye’de yaşayan veya ülkemizi ziyaret eden tüm motosikletçiler için bir Motosikletçilik Faaliyetleri Merkezi olarak Mart 1998’de İstanbul’da kuruldu.

One More Mile, sürüşün de varacağınız yer kadar önemli olduğu inancını taşımaktadır: sürüş mükemmelliği, yeni yerler görmenin verdiği bilgelik ve deneyimlerin cömertçe paylaşılması OMM faaliyetlerinin arkasında yatan temel hedeflerdir.

OMM faaliyetleri tüm Kulüplere, Kuruluşlara, Gruplara ve bireysel sürücülere açıktır. OMM tarafından üretilen ve sahip olunan tüm materyaller orijinal kaynağa bir link verilerek, herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir.

OMM Derneği’nin yasal ve destekleyici üyeleri, yapılan faaliyetleri destekleyerek ve OMM etkinliklerini yöneterek zamanlarını, becerilerini ve kaynaklarını siz değerli sürücülere sunmaktadırlar.

ARA Advanced Riding Academy
“Sürüş bir düşünce biçimidir” anlayışının benimsendiği internet grubu.

Üstün bir yol sürüşü için OMM, Polis Motorlu Araç Kontrolü olarak bilinen ve ‘Motosiklet Kılavuzunda’ açıklanan, Peel Training Centre (İngiltere) tarafından İngiliz Polis Teşkilatı için geliştirilen “sistemi” baştan beri onaylamaktadır. OMM, 2005 yılından beri “Institute of Advanced Motorists” (İngiltere) tarafından yürütülen İleri Sürüş Testini 2002 yılında hayata geçirdi.

OMM, İngilizce’nin konuşulduğu ülkelerin dışında ilk olarak IAM üyeliğine kabul edilen kuruluş olmuştur. Aynı yıl OMM düzenli olarak sürüşler düzenleyerek kazanılan tecrübelerin paylaşılması için bir ortam sağlamak adına (ücretsiz olarak kayıt olunabilen) ARA mail grubunu açtı. OMM ve Türkiye’de bulunan çok sayıdaki Grup tarafından desteklenen ARA, motosiklet ehliyetini aldıktan sonra sürüş becerilerini arttırmak isteyenler için uluslararası standartlarda hazırlanmış olan açık bir bilgi paylaşım platformudur.

OMM Sürüşleri. Geçmişin tam kalbine yapılan yolculuk.
OMM her yıl hem iyi bir sürüş keyfi sunan hem de tarih ve sanatla iç içe olma fırsatı tanıyan turlar düzenlemektedir. OMM ve ARA sürücüleri, yola çıkmaya niyetli diğer motosikletçilere yardımcı olmak amacıyla Türkiye genelinde binlerce kilometre yol kat ederek edindikleri izlenimleri ve önerileri OMM’nin web sitesinde paylaşmaktadırlar. OMM’nin kurucularından biri şunu yazmıştır: “Modern Türkiye Cumhuriyeti medeniyetler mozaiğinin sadece en son halkasıdır. Bu topraklar antik çağlardan gelen pek çok kültürü içinde barındırmaktadır.

Hititler, Frigyalılar, Urartular, Likyalılar, Lidyalılar, İyonyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar, hepsi ama hepsi Türkiye’nin geçmişinde ve insanlarının kültüründe son derece önemli bir yer tutar. OMM ise motosiklet tutkusunu tarihle birleştirerek Anadolu medeniyetlerinin beşiği olan topraklara düzenlediği seyahatlerle kendimiz hakkında daha fazla şey öğrenmemizi sağlamaktadır. Biz kendimiz tarih olmadan önce gelecekteki sürücülerin bizim geçtiğimiz yollardan geçebilmesini sağlamak adına kendi geçmişimiz hakkında sahip olduğumuz bilgileri daha da derinleştireceğiz”.

OMM Web Sitesi, tüm dostlar ve sürücüler için bir buluşma noktası.
Internet sitemiz, farklı şehirlerde yapılacak olan etkinliklerin duyurularıyla her ay güncellenmektedir. Sitede ileri sürüş teknikleri hakkında bilgiler bulunmakta, eski ve yeni OMM Bültenlerine ulaşılabilmekte, grup ve üyeleri tanıtılmakta ve Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki sürüşler için öneriler bulunmaktadır.

OMM Bülteni, sürüşle ilgili bilgiler vermeyi amaçlar.
Aralık 1999’dan beri düzenli olarak yayımlanan aylık OMM Bülteni gruptaki tüm arkadaşların gelişmelerden haberdar olmasını sağlamak amacıyla hazırlanan bir yayımdır. İlk başlarda sürüşler ve atölye çalışmaları hakkında bilgi veren bir haberleşme aracı olarak hayata geçen OMM bülteni zamanla motor sporu hakkında da bilgi veren ve bunun yanı sıra sahip olduğumuz değerleri ve ruhu yansıtmaya yarayan bir araç halini almıştır. Bu bizim tüm okuyucularımızın katkılarıyla ulaşmak istediğimiz bir hedeftir.

OMM Uluslararası Bürosu
Grup, e-posta aracılığıyla irtibata geçerek sürücülere bilgi, yardım ve destek sağlamaktadır. OMM, uluslararası Motosikletçilik camiasındaki büyük Kulüpler, Gruplar ve Organizasyonlar ile irtibat halindedir.

OMM’YE KATILIN

Çabanız ve katkınızla faaliyetlerimizi destekleyebilirsiniz.
Türkiye’de yaşayan motosiklet sürücülerinin OMM Derneği’ne resmi olarak nasıl katılacaklarını bilmek ilgilerini çekebilir. Hem kendi yaşamlarında hem de yolda daima ahlaklı bir biçimde hareket etme gayesi içinde olan tüm gönlü zengin arkadaşları ve usta sürücüleri bekliyoruz. OMM düşüncesi hoşunuza gittiyse ve Motosiklet ile ilgilenenlerin oluşturduğu bu camiaya katkıda bulunmak ve bu camiayı tanıtmak için zaman ve kaynaklarınızı kullanmaya hazırsanız, OMM’ye katılmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken (OMM’nin Başkanı olan) Mustafa Ateşel’e bir e-posta göndermek; ardından size gerekli tüm bilgiler verilecek ve bir sonraki toplantımıza davet edileceksiniz.

OMM atölye çalışmalarından birine katılarak OMM Destekleyicileri grubuna da üye olmanız mümkündür.

Legal Member of OMM Ass. (Updated February 2020)

OMM Derneği Üyeleri (Güncelleme Şubat 2020)

Nr Name / Adı City / Şehir
 1 AHMET MURATOĞLU İSTANBUL
2 AHMET AYKUT UYSAL İSTANBUL
3 AHMET LEVENT TAYLAN İSTANBUL
4 ALİ CİNKARA İSTANBUL
5 ALİ GÜLTEKİN İSTANBUL
6 ALİ BURÇİN GÜNERİ İSTANBUL
7 ALİ CEM ERTÜRK İSTANBUL
8 ALİ KANAT KALE İSTANBUL
9 ASIM AGAH AKKAYA İSTANBUL
10 AYLİN ÖZTÜRK İSTANBUL
11 AYTEK CEMİL ŞAHİN İSTANBUL
12 BATUHAN ALİOĞLU İSTANBUL
13 BİRKAN ERTÖRER MUĞLA
14 BURAK NACAR İSTANBUL
15 BÜLENT AY MERSİN
16 CAN MURAT GÖKSU TEKİRDAĞ
17 CEMAL ÇETİN YILDIRIM İSTANBUL
18 CENK TÜZÜN İSTANBUL
19 COŞKU MUTLU İSTANBUL
20 CÜNEYT CAN SEVENGİL İSTANBUL
21 ÇAĞATAY ÖZDEMİR İZMİR
22 DENİZ DALKILIÇ İSTANBUL
23 DEVRİM PEKTAŞ İSTANBUL
24 EKREM POLAT TUNA İSTANBUL
25 EMİN BARIŞ AKİN İSTANBUL
26 ERGİN ÖZCAN İSTANBUL
27 ERİŞ DOĞAN İSTANBUL
28 FARUK TÜRKMEN İSTANBUL
29 FATİH ALTUNKAYNAK İSTANBUL
30 FURKAN DENİZ BIYIKOĞLU İSTANBUL
31 GÖKHAN GÜLBİZ İSTANBUL
32 GÜNEY NİHAT GEDİK ADANA
33 HALİL UĞUR ERTEKİN İZMİR
34 HAMDİ YİĞİT GÜLER İSTANBUL
35 HAMİT ABBASOĞLU İSTANBUL
36 HASAN ÇAKMAK ANKARA
37 HASAN GÜRKAN BIYIKLI İZMİR
38 İHSAN ERGEN MUĞLA
39 KEMAL ODABAŞ ADANA
40 KIVANÇ EROL İZMİR
41 LEVENT AĞAOĞLU İSTANBUL
42 MEDET ŞİR İSTANBUL
43 MEHMET UZEL İSTANBUL
44 MERT VOLKAN İSTANBUL
45 MİTHAT KILIÇ İSTANBUL
46 MURAT KAYA İSTANBUL
47 MURAT KORKMAZ İSTANBUL
48 MUSTAFA DAŞGIN İSTANBUL
49 MUSTAFA ARAS HIZ İSTANBUL
50 ONUR ÇAKI İSTANBUL
51 OSMAN DARCAN İSTANBUL
52 OSMAN EKİZ İSTANBUL
53 OSMAN LEVENT SIĞIRCI İSTANBUL
54 ÖMER ÖZGÜL İSTANBUL
55 ÖNDER DİŞLİ İSTANBUL
56 ÖNER GÖKMEN EDİRNE
57 ÖZER KURTULUŞ İSTANBUL
58 ÖZGÜR YAŞAR İSTANBUL
59 SADUN ŞANAL İSTANBUL
60 SELİN EROL İSTANBUL
61 SERDAR AKKOR İZMİR
62 SERKAN KARAKAYA MERSİN
63 SONER BÜYÜKKINACI İSTANBUL
64 SUNA ATEŞEL İSTANBUL
65 ŞAFAK ŞEBER İSTANBUL
66 ŞAHİN NACİ ŞAİR İSTANBUL
67 ŞÜKRÜ AYDIN URAL ANKARA
68 TAYFUN MUSTAFA ATEŞEL İSTANBUL
69 TOLGA YILMAZOK İSTANBUL
70 TUĞÇE AKBAYAR İSTANBUL
71 TÜMER YELKEN İZMİR
72 YAKUP UÇAR İSTANBUL
73 ZAFER BEYSÜNGÜ İSTANBUL
74 ZAFER ÖZDEMİR SAMSUN
75 ZEYNEP BARUTCU İSTANBUL

Dernek tüzüğünü incelemek için tıklayın.

OMM Derneği Yönetim Kurulu (02.2018 – 02.2020)

Asil Üyeler

Güncel OMM – IAM ARA National Register’a ulaşmak için tıklayınız.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2022 OMM - One More Mile Riders Riding is a Way of Thinking

Log in with your credentials

Forgot your details?